Pokaz ANNETTE równolegle z premierą filmu w Cannes

Pokaz ANNETTE równolegle z premierą filmu w Cannes to naprawdę wyjątkowe wydarzeniem, jakiego w Polsce jeszcze nie było.

Tegoroczna premiera ANNETTE o zdecydowanie jedno z najbardziej wyczekiwanych wydarzeń kinowych tego roku.

Takiego wydarzenia w polskich kinach jeszcze nie było! Po raz pierwszy w historii polscy widzowie wraz z gośćmi otwarcia festiwalu w Cannes będą mogli uczestniczyć w światowej premierze „Annette”, najnowszego filmu z Adamem Driverem i Marion Cotillard w reżyserii Leosa Caraxa. To bezprecedensowe wydarzenie to nasz prezent dla wszystkich spragnionych wielkich kinowych i muzycznych emocji.

Już 6 lipca o godzinie 21:01 rozpocznie się światowa premiera „Annette” w Cannes i równocześnie wyjątkowy pokaz w ponad 80 kinach w Polsce. Podczas gdy Adam Driver i Marion Cotillard pojawią się na czerwonych schodach, polscy widzowie zasiądą w kinowych fotelach i doświadczą tych samych canneńskich emocji, odkrywając jeden z najbardziej oczekiwanych filmów roku. Bilety na to niepowtarzalne wydarzenie są już dostępne w sprzedaży!

„Annette" to prezent, którego wyczekiwali miłośnicy kina, muzyki i kultury, za którymi tęskniliśmy przez ostatni rok – powiedział dyrektor festiwalu w Cannes, Pierre Lescure. Z kolei dyrektor artystyczny festiwalu, Thierry Fremaux, dodał, że organizatorzy nie mogli wymarzyć sobie piękniejszego i bardziej spektakularnego powrotu do Pałacu Festiwalowego. „Annette" Leosa Caraxa jest uosobieniem tego, czym jest kino – podsumował Fremaux.

Tragarze i Goście wystąpią w najstarszym Kinie na świecie

Tragarze zapraszają na koncert w najstarszym kinie na świecie

Szczeciński zespół Tragarze zagra w 6 lutego 2021 r. w kiniarni Pioniera. Zapowiada się wyjątkowy koncert. Wydarzenie będzie można śledzić online.

Zespół Tragarze: - Chcemy przypomnieć wszystkim, że mamy w naszym mieście coś unikatowego w skali światowej i że to nasza wspólna, nie tylko szczecińska, odpowiedzialność, żeby kino Pionier przetrwało. Takiego koncertu jeszcze nie było: miejsce jest kultowe, czas niezwykły i wyjątkowi artyści, którzy przyjęli nasze zaproszenie.

Z Tragarzami wystąpią goście: Olek Różanek, Bartłomiej Orłowski, Kacper Kosiński, Dawid Głogowski, Manika Sawczuk, Grzegorz Sadowski, Tomasz Szczęsny, Tropiki, Tomasz Nawrocki i Alicja Kruk.

Szczecińskie Kino Pionier to kultowe miejsce - najstarsze nieprzerwanie działające kino na świecie. Powstało w 1909 r. Dziś walczy o przetrwanie, bo od początku pandemii boryka się z poważnymi trudnościami finansowymi. We wrześniu 2020 r. zawiesiło działalność. Mieszkańcy i wielbiciele Pioniera przeprowadzili spontaniczną zbiórkę na portalu Wspieram.to, wsparcia udzieliło też miasto Szczecin. Dzięki temu kino trwa.

Występ online

Kino nieczynne

Drodzy widzowie,
Jest nam bardzo przykro, ale w związku z wprowadzeniem przez rząd kolejnych obostrzeń związanych z epidemią koronawirusa Kino Pionier zawiesza swoją działalność do 27. grudnia.

Zostańcie w zdrowiu i do zobaczenia w 2021 roku!

Wracamy

Drodzy Widzowie KINA PIONIER

Po 3 miesiącach przerwy chcemy otworzyć dla Państwa nasze drzwi Nastąpi to jednak nie wcześniej niż przed 19.06.2020

Repertuar filmowy będzie Państwu przedstawiony odpowiednio wcześniej.

Ze względu na jeszcze obowiązujące ograniczenia prosimy o korzystanie z rezerwacji wyłącznie przez naszą stronę internetową

Podczas seansów filmowych w KINIE PIONIER będą obowiązywały aktualne na dany dzień ZARZĄDZENIA DOTYCZĄCE "ŚRODKÓW PROFILAKTYCZNYCH” to znaczy noszenia, maseczek lub przyłbicy.

Już teraz odliczamy dni do spotkania
z Wami , Naszymi Widzami.

Już ruszyła akcja #wspieramykinapolskie !

Polskie lokalne kina próbują odnaleźć się w nowej sytuacji. Epidemia dotknęła je w ten sam sposób co wszystkie instytucje kultury. Ale choć zamknięte, wykazują żywotność godną najlepszej rozrywki Polaków. W akcji #wspieramykinapolskie staramy się dotrzeć do największej liczby Polek i Polaków i zachęcić ich do kupienia e-biletu na przyszłe seanse.

Kupienie otwartego e-biletu nie tylko daje kinu doraźny zastrzyk finansowy pomagający przetrwać najbliższe miesiące. Będzie to też symboliczny gest wsparcia tego, co wyjątkowe i bliskie.

Jak możesz przyłączyć się do akcji? To proste!

Wejdź na stronę www.wspieramy-kina.pl , wybierz z listy swoje ulubione kino i kup dowolną liczbę biletów do wykorzystania w dowolnym czasie, na dowolny seans.

Liczy się każdy zakup i każdy bilet.

Podzielcie się proszę informacją z Waszymi znajomymi, współpracownikami, rodziną – zależy nam aby informacja dotarła do maksymalnie wielu osób bez których, sale kinowe i seanse nie ma mają racji bytu.

Więcej o promocji akcji na stronach:

Dodatkowo zachęcamy do robienia zdjęć z hasłem #wspieramykinapolskie i sharowania ich na:

Połączmy siły!

Kino zamknięte do odwołania

Z dniem 2020-03-12 KINO NASZE będzie zamknięte do odwołania.

Decyzja została podjęta w wyniku zarządzenia Ministerstwa Kultury.

Kino przyjazne sensorycznie

Seans przyjazny sensorycznie to nowość na polskim rynku.

Umożliwia on osobom autystycznym pełniejsze uczestnictwo w kulturze

Zapraszamy młodych widzów ze spektrum autyzmu i ich opiekunów na dedykowane im seanse kinowe. Zapraszamy także innych widzów, którzy z powodu swoich trudności z odbiorem otaczającego świata, chcieliby skorzystać z takich dostosowanych spektakli. Seanse przyjazne sensorycznie są dla wszystkich, którzy nie lubią dużego hałasu, mają trudności ze spokojnym siedzeniem w bezruchu przez dłuższy czas lub są wrażliwi wzrokowo.

Podczas tych seansów na sali kinowej będą panować specjalne warunki:

 • światła nie będą w pełni zgaszone, tylko przyciemnione;
 • również dźwięk filmu zostanie przyciszony, by nie przeszkadzał dzieciom nadwrażliwym na dźwięk;
 • sala będzie wypełniona maksymalnie w 65-70%, co zapewni widzom dużo większą swobodę;
 • podczas seansów sensorycznych nie będzie obowiązywać zasada całkowitej ciszy, czyli widzowie będą mogli na głos komentować bieg wydarzeń, śmiać się, śpiewać, tańczyć, biegać, klaskać itp.;
 • wejście i wyjście na salę odbywa się tą samą drogą, co zmniejszy lęk przed nowym miejscem oraz ułatwi poruszanie
 • Przed pokazem nie będą wyświetlane reklamy, by nie rozpraszać uwagi widzów.

Rodzicu, nie musisz już czuć się już nieswojo w kinie, kiedy Twoje dziecko całym sobą raduje się z filmu! Ponieważ wiele dzieci/osób z autyzmem jest na różnego rodzaju dietach, dlatego podczas seansu pozwala się na przyniesienie ze sobą własnych, przygotowanych lub dobranych przez rodziców przekąsek.

Seanse przyjazne sensorycznie mogą być okazją zarówno do atrakcyjnego spędzenia wolnego czasu, jak również do rozwijania zainteresowań i poznawania nowych osób.

pokaz przedpremierowy filmu Oliviera Assaysa

09/05/2019 zapraszamy na pokaz przedpremierowy filmu Oliviera Assaysa pt. „ Podwójne życie „ W rolach głównych miedzy innymi Juliette Binoche ,Guillaume Canet ,Vincent Macaigne. To uwodzicielska i przewrotna komedia o wierności , seksie,kłamstwach i literaturze.

Wszyscy wiedzą

14/02 zapraszamy na seans przedpremierowy filmu „ Wszyscy wiedzą” w reżyserii Asghara Farhadiego W rolach głównych zobaczymy Penelopę Cruz i Javiera Bardema Czy pierwsza miłość pozostaje w człowieku na zawsze ? Zapraszamy wszystkich i tych co są pewni i tych , którzy jeszcze nie wiedzą.

KAMERDYNER

17/09/18 – w naszym kinie pokażemy film pt. „ KAMERDYNER”
Będzie to bezpłatny pokaz dla nauczycieli
- Początek o godz. 14:30
- Ilość miejsc ograniczona - / tylko 82 /

Zgłoszenia proszę przesyłać na adres poczty do 13.09
W zgłoszeniu proszę podać : szkołę i ilość osób

Przyjaciele kina Pionier

 • Przyjaciele kina Pionier
 • Przyjaciele kina Pionier
 • Przyjaciele kina Pionier
 • Przyjaciele kina Pionier
 • Przyjaciele kina Pionier: Kino solo
Do góry