PRZEGLĄD KINA WŁOSKIEGO: Szybki jak wiatr (od 2017-04-24)

Młoda, dobrze radząca sobie w wyścigach samochodowych Giulia zostaje poddana ciężkiej próbie. Jedynie uzależniony od narkotyków brat może jej pomóc przy dalszej rywalizacji.

Film wyświetlany w ramach Przeglądu Kina Włoskiego.

PRZEGLĄD KINA WŁOSKIEGO: Nierozłączne (od 2017-04-25)

Viola i Dasy to bliźniaczki syjamskie, które śpiewają na weselach i przyjęciach i dzięki swoim koncertom zarabiają na utrzymanie całej rodziny. Wszystko dobrze się układa, dopóki nie odkrywają, że mogą zostać rozdzielone… Marzą o normalności: o lodach, podróżach, tańczeniu, piciu wina bez obaw, że siostra się upije… o seksie. „Przecież jestem kobietą”.

Film wyświetlany w ramach Przeglądu Kina Włoskiego.

PRZEGLĄD KINA WŁOSKIEGO: Uszy (od 2017-04-26)

Pewnego dnia pewien mężczyzna budzi się z męczącym szumem w uszach. Kartka przyklejona do lodówki stwierdza "Nie żyje twój przyjaciel Luigi. P.S. Zabrałam samochód". Problem w tym, że nie bardzo pamięta, kim w ogóle jest Luigi. Tak zaczyna się ten tragikomiczny dzień, który prowadzi do odkrycia szaleństwa tego świata, jeden z tych dni,, po których nic nie jest takie samo.

Film wyświetlany w ramach Przeglądu Kina Włoskiego.

PRZEGLĄD KINA WŁOSKIEGO: Bez śladu (od 2017-04-27)

Poważnie chory nauczyciel, Bruno, decyduje się wyjechać wraz ze swoją żoną do Doliny Po, miejsca traumy z dzieciństwa, które pozostawiło trwałe ślady na jego ciele i duszy. Dociera do nieczynnej dziś cegielni, zamieszkanej przez starszego mężczyznę i jego córkę, przyjaciółkę Bruna z dzieciństwa. To spotkanie będzie szansą dla bohatera na nieoczekiwaną konfrontację, która jego zdaniem pozwoli mu uwolnić się od choroby.

Film wyświetlany w ramach Przeglądu Kina Włoskiego.

PRZEGLĄD KINA WŁOSKIEGO: Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie (od 2017-04-28)

Siedmioro długoletnich przyjaciół spotyka się na kolacji. Dla urozmaicenia wieczoru rozpoczynają zabawę polegającą na dzieleniu się między sobą treścią każdego SMS-a, e-maila lub rozmowy telefonicznej, jakie otrzymują w trakcie spotkania.Kiedy tym samym wiele tajemnic zaczyna wypływać na światło dzienne, niewinna gra rodzi konflikty, które niełatwo będzie zażegnać...

Film wyświetlany w ramach Przegladu Kina Włoskiego

Wybawienie (od 2017-04-28)

Detektyw Carl i jego pomocnik Assad z Departamentu Q nie raz już udowodnili, że nie ma czegoś takiego jak sprawy, których nie da się rozwiązać. W ich ręce trafia zamknięta w butelce tajemnicza wiadomość. Tekst liczy sobie 8 lat, a całość napisana jest dziecięcym pismem przy pomocy ludzkiej krwi. Carl i Assad trafiają na trop grupy religijnych fanatyków, którzy nigdy nie zgłosili zaginięć swoich podopiecznych. Detektywi rozpoczynają śmiertelnie niebezpieczną grę z psychopatycznym mordercą, który wystawi wiarę bogobojnych rodziców na najwyższą próbę.

ZWIASTUN

Przyrzeczenie (od 2017-05-05)

Rok 1915, stolica Imperium Osmańskiego. Michael przybywa do Stambułu, by zrealizować swoje wielkie plany o studiach medycznych i zacząć życie o jakim zawsze marzył. Gdy poznaje Anę, od pierwszej chwili wie, że to kobieta jego życia. Za plecami narzeczonego Any, słynnego amerykańskiego fotoreportera Chrisa, wybucha namiętny romans. W tym czasie Imperium zaczyna drżeć w posadach, a na ulicach Stambułu robi się niespokojnie. Siły tureckich nacjonalistów, korzystając z narastającego chaosu rozpoczynają prześladowania ludności ormiańskiej. Michael i Ana, oboje ormiańskiego pochodzenia, z dnia na dzień stają w obliczu śmiertelnego zagrożenia. Gdy krew płynie ulicami, a świat odwraca oczy, to Amerykanin Chris może okazać się jedyną szansą ocalenia dla zakochanych.

Sieranevada - SEANS PRZEDPREMIEROWY (od 2017-05-06)

Sieranevada”, najnowszy film w reżyserii Cristiego Puiu, to pełen czarnego humoru komediodramat o rodzinnej uroczystości z nieoczekiwanym finałem. To przenikliwa wiwisekcja relacji między bliskimi oraz refleksja nad codziennymi kłamstwami i niedopowiedzeniami, tworzącymi fundament każdej rodziny.

Bukareszt. W sobotnie przedpołudnie 40-letni lekarz wraz z żoną udaje się na rodzinną uroczystość ku pamięci zmarłego 40 dni wcześniej ojca. Gdy krewni czekają na spóźniającego się kapłana, na światło dzienne wychodzą sekrety i zadawnione urazy, a temperaturę spotkania dodatkowo podnosi bieżąca polityka. Wkrótce rodzinny zjazd przeradza się w regularną wojnę domową.

WYWIAD WIDEO: Cannes 2016: Cristi Puiu mówi o swoim filmie "Sieranevada"

Riko prawie bocian (od 2017-05-12)

Rysio jest wróblem przygarniętym przez parę bocianów. Kiedy przybrani rodzice migrują do Afryki, bohater, przekonany, że też jest bocianem, wyrusza ich śladem w pełną przygód podróż, korzystając z wszelkich możliwych środków transportu. Towarzyszą mu nowi przyjaciele - ekscentryczna sowa i narcystyczna papuga, która marzy o karierze gwiazdy disco.

24 tygodnie (od 2017-05-19)

Astrid (Julia Jentsch) jest komediantką, która zarabia na życie rozśmieszając ludzi, a jej mąż Markus (Bjarne Mädel) jest jej menadżerem. Mają 9-letnią córkę i oczekują drugiego dziecka. Wiadomość, że nie urodzi się ono zdrowe przyjmują spokojnie, optymistycznie nastawiając się do tego wyzwania. Im jednak bliżej porodu, tym większa niepewność Astrid dotycząca jej dziecka, rodziny i kariery. Po wielu dyskusjach kobieta zdaje sobie sprawę, że została z decyzją o przyszłości sama. Sprawę komplikuje jej sława oraz fakt wystawienia ich życia na światło jupiterów.

Jutro będziemy szczęśliwi (od 2017-05-19)

Samuel bardzo lubi swoje beztroskie życie na Francuskiej Riwierze. Znakomicie odnajduje się w towarzystwie pięknych turystek i ani myśli o ustatkowaniu się. Los ma wobec niego jednak zupełnie inne plany. Pewnego dnia na plaży zjawia się Kristin – jedna z jego przelotnych przyjaciółek i wręcza mu bardzo szczególny prezent. „To twoja córka” – mówi i znika. Od tej chwili Samuel staje się pełnoetatowym samotnym tatą maleńkiej Glorii. O dzieciach nie ma pojęcia, bardzo dobrze wie tylko skąd się biorą. Z biegiem czasu jednak okazuje się kochającym, choć niekonwencjonalnym tatą, który nie wyobraża sobie życia bez ukochanej córeczki. Jednak gdy Gloria ma 8 lat, na horyzoncie niespodziewanie pojawia się Kristin, która postanawia odzyskać dziecko, a to oznacza, że szczęśliwy świat znów stanie na głowie…

PRZEGLĄD KINA FRANCUSKIEGO: mamy2mamy (od 2017-05-20)

Dla Mado jej 47 lat, to nowa 20-tka! Imprezuje, szaleje, bawi się. Marzy o motorze i różowym kasku, by podbić ulice Paryża i serca pięknych mężczyzn. Jest absolutnym przeciwieństwem swojej córki - odpowiedzialnej, dojrzałej, a nawet trochę sztywnej - 30-sto letniej Avril. I może to wszystko nie byłoby aż takie dziwne, gdyby nie fakt, że obie mieszkają razem, córka wychowuje i pilnuje matkę, nie zawsze skutecznie. Gdyby tego było mało – obie zachodzą w ciąże, jedna bardziej, druga mniej planowaną. Burza hormonów, armagedon rodzinnych animozji. Jak przeżyć, urodzić i nie zwariować?

 

Film wyświetlany w ramach Przeglądu Kina Fracuskiego.

PRZEGLĄD KINA FRANCUSKIEGO: Martwe wody (od 2017-05-22)

1910 rok, Flandria na północy Francji, ukochana rodzinna kraina reżysera. W okazałej willi żyje miejscowa arystokracja. Tuż obok w skromnych chatach mieszkają rybacy, których głównym zajęciem jest przenoszenie na swoich barkach lepiej urodzonych ludzi. Nagle na lokalnej plaży pojawia się gruby detektyw z asystentem, by rozwikłać sprawę tajemniczych zaginięć. A między arystokratką i wiejskim chłopakiem rodzi się coś na kształt miłości.

Film wyświetlany w ramach Przeglądu Kina Francuskiego.

PRZEGLĄD KINA FRANCUSKIEGO: Czerwony żółw (od 2017-05-22)

"Czerwony żółw" to uniwersalna i poetycka opowieść o cyklach natury i biegu życia. Film skupia się na losach rozbitka, który podczas sztormu ratuje się na tropikalnej wyspie. Początkowo to odludne miejsce jawi mu się jako więzienie, z którego próbuje za wszelką cenę uciec. Jednak jego nastawienie zaczyna się zmieniać, kiedy odkrywa tajemnice wyspy...

Film wyświetlany w ramach Przeglądu Kina Francuskiego.

PRZEGLĄD KINA FRANCUSKIEGO: Dzieciak (od 2017-05-24)

Mathieu ma 33 lata i nigdy nie spotkał swojego ojca. Matka zawsze powtarzała mu, że jest owocem przypadkowego spotkania, które nie miało dalszego ciągu. Pewnego dnia dostaje informację, że jego ojciec był Kanadyjczykiem i właśnie umarl. Okazuje się też, że ma dwóch braci i chce jechać na pogrzeb, żeby ich poznac. Na miejscu w Montrealu nikt go nie zauważa i się nim nie interesuje, jest sam na wrogim terytorium.

Film wyświetlany w ramach Przeglądu Kina Francuskiego.

PRZEGLĄD KINA FRANCUSKIEGO: Fatima (od 2017-05-25)

Fabuła filmu skupia historii Fatimy, samotnej matki dwóch dorastających dziewczyn. Kobieta ponad dwadzieścia lat wcześniej opuściła Maroko i osiadła w Lyonie, przez cały czas ciężko pracując aby zapewnić córkom godne życie.

 

Film wyświetlany w ramach Przeglądu Kina Francuskiego.

PRZEGLĄD KINA FRANCUSKIEGO: Wyprawa (od 2017-05-25)

Michel od zawsze marzy o byciu pilotem. Jednak kiedy kończy 50lat odkrywa w sobie inną pasję - kajakarstwo. Natychmiast  kupuje w sieci składany kajak i caly potrzebny sprzęt i zaczyna przygotowania do wielkiej wyprawy. Na początku ćwiczy wiosłowanie na sucho w swoim salonie, ale żoa Rachelle przekonuje go, aby wyruszył w podróż za swoim marzeniem. Gdyby tylko wiedziala dokąd trafi jej mąż...

Film wyświetlany w ramach Przeglądu Kina Francuskiego.

 

PRZEGLĄD KINA FRANCUSKIEGO: Odyseja (od 2017-05-25)

Lato, rok 1946. Rodzina Cousteau - Jacques, jego żona Simone i dwóch synów Philippe i Jean-Michel - mieszka w pięknym domu nad Morzem Śródziemnym. Za dnia nurkują, nocą oglądają gwiazdy. Są w raju na ziemi. Ale Jacques nigdy nie jest do końca zadowolony. Żyje, by doświadczać przygód i wierzy w skuteczność postępu. Wciąż myśli tylko o tym. Z własnym wynalazkiem, akwalungiem, właśnie nabytym statkiem Calypso i załogą żądną przygód jest gotów przepłynąć oceany. Dziesięć lat później ze szkoły z internatem wraca Philippe i widzi ojca zupełnie odmienionego. Stał się międzynarodową gwiazdą z megalomańskimi marzeniami o tym, by ludziom przeszczepiać skrzela i tworzyć podwodne miasta. Pomimo ich wzajemnej miłości i podziwu, konflikt pomiędzy dwoma pełnymi pasji mężczyznami jest nieunikniony.

Film wyświetlany w ramach Przeglądu Kina Fracuskiego.

Przyjaciele kina Pionier

  • Przyjaciele kina Pionier
  • Przyjaciele kina Pionier
  • Przyjaciele kina Pionier
  • Przyjaciele kina Pionier
  • Przyjaciele kina Pionier: Kino solo
Do góry