Wakacje na 6

Wakacje na 6

Od 11 lipca w każdą wakacyjną sobotę i niedzielę w kinie Pionier1907 pokazywać będziemy zestawy Filmów dla dzieci starszych (9+) i młodszych ze Studia Orange!

Cena biletu dla wszystkich widzów - 6 zł !

 

11 – 12.07.2015

Sala Czerwona - godz. 15:00 - Zestaw pt. "W ODMĘTACH KOSMOSU, CZYLI O GWIAZDCE Z NIEBA" (65’), dla dzieci w wieku 4+

 1. Pan Toti i świąteczna gwiazdka.

 2. Andzia: Daleka droga na księżyc.

 3. Jakosik i gwiazdeczka.

 4. Tata lew: Słońce, księżyc i gwiazdy.

 5. Król Maciuś Pierwszy: Różne życzenia.

"W ODMĘTACH KOSMOSU, CZYLI O GWIAZDCE Z NIEBA" jest to zbiór kosmicznych opowieści, podczas których bohaterowie odwiedzają planety i zgłębiają tajemnice wszechświata. W każdej z bajek Pan Toti, Andzia, Janosik i Król Maciuś Pierwszy przeżywają przygody wręcz nie z tej Ziemi!

 

 

Sala Kiniarnia - godzina 14:45 - Zestaw pt. "MAPA SKARBÓW": Czas trwania zestawu: 65 min., dla dzieci w wieku 9+

 1. Tygryskowa Kaczka: Największy skarb na świecie, a także na księżycu
 2. Rodzina Piratów: Drugi koniec lunety
 3. Kundle i reszta: Muchy wkoło miodu

TYGRYSKOWA KACZKA: NAJWIĘKSZY SKARB NA ŚWIECIE, A TAKŻE NA KSIĘŻYCU
Banda Tygryskowej Kaczki znajduje na złomowisku tajemniczą mapę skarbów. Widnieje na niej zaznaczony wyraźnym krzyżykiem legendarny diamentowy skarb Wodza Chytrego Węża. Zwierzątka szybko organizują ekspedycję i ochoczo wybierają się ku przygodzie. Podążają za wskazówkami na mapie, idą przez złomowisko oraz ulice Oberfimmel, aż na prerię. Ostatecznie lądują w wymarłym mieście, gdzie czai się mysz - Szeryf Browning wraz ze swoim cudownym lassem. Zawrócić? Nic z tego! Bohaterowie odważnie skradają się dalej i znajdują wreszcie wielki złoty skarbiec. Tam musi być skarb! Podczas otwierania przekonają się o niespodziance mysich rozmiarów!

RODZINA PIRATÓW: DRUGI KONIEC LUNETY
Syn Pirata Wiktora, Winkle, znajduje teleskop. Nie bardzo podoba mu się zwyczajna, głupia luneta. Za to jego ojciec jest nią zachwycony. Zwłaszcza, kiedy odkrywa, że teleskop ma moc przynoszenia szczęścia każdej osobie, która jest jego właścicielem. Niestety odkrywa to nieco za późno, gdyż jego syn, jak się okazuje, zdążył już sprzedać cudowną lunetę..

KUNDLE I RESZTA: MUCHY WKOŁO MIODU

Jules Jeden chce, aby ludzie myśleli, że Jules Dwa odziedziczył ogromną fortunę, ale niestety jest poważnie chory i już długo nie pożyje. Zwabione nadzieją spadku wszystkie psy z budynku zgadzają się na każde życzenie umierającego bogacza. Jednak ich cierpliwość i głupota również mają swoje granice.

 

Czytaj więcej

Yes Meni idą na rewolucję

Yes Meni idą na rewolucję

Przez 20 lat Andy Bilchbaum i Mike Bonanno, słynni aktywiści znani jako Yes Meni organizowali niezwykle odważne, dowcipne i kontrowersyjne akcje przykuwające uwagę światowych mediów. Celem happeningów było ukazanie aktów łamania praw człowieka przez międzynarodowe korporacje, które dopuszczały się przestępstw i machlojek, aby osiągnąć zysk. W tej nierównej walce za broń służyły działaczom jedynie używane garnitury, w których bezwstydnie i z tupetem wkradali się na imprezy biznesowe, udając państwowych urzędników lub przedstawicieli korporacji. Ukazywali tym samym niebezpieczeństwo świata, którym rządzi pieniądz. Swoje doświadczenia przedstawili w dwóch filmach: "Yes Meni" i "Yes Meni naprawiają świat". W trzecim filmie – "Yes Meni idą na rewolucję" – tytułowi bohaterowie są już po czterdziestce i ich dalszej działalności zagraża kryzys wieku średniego. A czeka ich największe jak do tej pory wyzwanie, czyli zmiany klimatyczne na Ziemi. Podchodzą do niego bardzo profesjonalnie i osobiście, wymyślając szereg spektakularnych akcji. W jednej z nich podszywając się pod reprezentanta Amerykańskiej Izby Handlowej, która na co dzień jest po prostu domem lobbingowym, przekonują biznesmenów, że Biały Dom będzie wspierał politykę energetyczną opartą na źródłach odnawialnych. Jednak ten film to nie tylko zabawna i zaskakująca relacja z ich ostatnich interwencji, lecz również ciekawe studium charakterów rewolucjonistów. Pokazanie, kim tak naprawdę są ludzie, po kampaniach których zwoływane są kryzysowe spotkania zarządów korporacji, pozwala z nadzieją spojrzeć na aktywizm polityczny oraz na ideę walki o zmianę świata na lepszy.

https://www.youtube.com/watch?v=8tSEjepPNgc

Czytaj więcej

Klauni

Klauni

W branży klaunów nie ma lekko! Wiedzą o tym Oskar, Max i Victor, którzy niegdyś, jeszcze w czasach komunizmu, byli u szczytu popularności. Ich błazeństwa bawiły młodych i sporo starszych, a poczucie humoru trafiało do większej części widowni. Tak im się przynajmniej wydawało. Niestety, ich kariera załamała się w wyniku idiotycznej kłótni. Panowie unieśli się dumą i odwrócili od siebie, zaprzepaszczając szansę na dalszy rozwój. Przez trzydzieści lat, które minęły od tego wydarzenia, zdążył nawet upaść komunizm, ale ich konflikt wciąż trzyma się mocno. Ale kiedy, już w wolnych Czechach, ich ścieżki życiowe ponownie się przeplatają, mężczyźni zaczynają przypominać sobie, jak wyglądało ich życie w okresie prosperity. Stając przed dylematem czy żyć biednie, ale wciąż zadzierać nos, czy też ponownie podbić przemysł rozrywkowy, puszczając dawne zaszłości w niepamięć, decydują się na to drugie. 

Pojawia się jednak problem. Przez trzy dekady zdążyła zmienić się publika. Ich gagi mocno się zestarzały podobnie jak… oni sami. Zdrowie już nie to, sprawność fizyczna i koordynacja ruchowa mocno ograniczone, a pojęcie o tym, co bawi współczesnych Czechów, mocno nie na czasie. Cóż z tego jednak, skoro bohaterowie dla sprawy gotowi poświęcić są wiele? Razem zdobędą się na największe wyrzeczenia, byle tylko wywołać śmiech na ustach widzów. A że po drodze przytrafią się im niepowodzenia, upokorzenia i przykre sytuacje? Trudno, to cena, jaką trzeba zapłacić za sukces!

Czytaj więcej

Randka z królową

Randka z królową

W "Jak zostać królem" poznaliście ich ojca, teraz czas, żeby podejrzeć jak żyją księżniczki. W nowej komedii o rodzinie królewskiej zobaczycie kulisy nocnej eskapady dwóch nastoletnich księżniczek, z których jedna – Elżbieta II, rządzi teraz Wielką Brytanią. 

Elżbieta i jej młodsza siostra Małgorzata wymykają się z oficjalnego przyjęcia w hotelu Ritz w Londynie. Podekscytowane ruszają w miasto. Kiedy Małgorzata znika w tłumie wraz z grupą świętujących kapitanów marynarki, Elżbieta wpada (dosłownie!) w ramiona młodego lotnika – Jacka. Zderzenie odmiennych światów tej nietypowej pary doprowadza do serii zabawnych pomyłek. Szczególnie, że Jack nie wie kim jest Elżbieta, ona zaś nie zna jego tajemnicy. Próbując odnaleźć Małgorzatę, jednocześnie uciekają przed dwoma wysłannikami Królewskiej Gwardii.

Czytaj więcej

Manglehorn

Manglehorn

Angelo Manglehorn (Al Pacino) nigdy nie pogodził się z utratą kobiety, która była miłością jego życia. Żyje samotnie, pogrążony we wspomnieniach, większą bliskość czując do swojego kota niż do ludzi, których spotyka na co dzień. Przed laty sprowadził się do małego miasteczka, gdzie niewielu mieszkańców zna tajemnice z jego przeszłości. Jedyne osoby, z którymi utrzymuje sporadyczne kontakty, to zajęty karierą syn (Chris Messina) oraz zamieszany w podejrzane interesy dawny uczeń (twórca „Spring Breakers” Harmony Korine). 
Raz w tygodniu Manglehorn celebruje swój mały rytuał: odwiedza lokalny bank, w którym pracuje intrygująca go kobieta (nagrodzona Oscarem za rolę w „Fortepianie” Holly Hunter). Para samotników nawiązuje nić porozumienia, ale gdy dzielący ich dystans zacznie maleć, Manglehorn niespodziewanie znajdzie się na emocjonalnym rozdrożu. Będzie zmuszony dokonać wyboru między bezpiecznym życiem w cieniu przeszłości, a nieznanym, które może przynieść każdy nowy dzień.

Czytaj więcej

Lato w Prowansji

Lato w Prowansji

Rodzeństwo spędza wakacje w Prowansji u dziadka, którego z powodu rodzinnych konfliktów nigdy wcześniej nie poznało.

 

Czytaj więcej

Nowa dziewczyna

Nowa dziewczyna

Nowy film François Ozona – twórcy hitu „8 kobiet” oraz dwukrotnie nominowanego do Złotej Palmy na festiwalu filmowym w Cannes („Młoda i piękna”, „Basen”) zdobywcy Europejskiej Nagrody Filmowej za Najlepszy Scenariusz („U niej w domu”). W rolach głównych francuski amant – Romain Duris („Heartbreaker. Licencja na uwodzenie”, „Smak życia”) oraz Anaïs Demoustier – gwiazda głośnego „Sponsoringu” Małgorzaty Szumowskiej. Nowa produkcja Ozona została uhonorowana Sebastiane Award dla Najlepszego Filmu w San Sebastian oraz zdobyła Nagrodę Publiczności na festiwalu w Petersburgu. Scenariusz powstał na podstawie opowiadania Ruth Rendell. Jedną z poprzednich książek autorki zekranizował Pedro Almodóvar („Drżące ciało”).

Claire i Laura to najlepsze przyjaciółki od dzieciństwa. Są nierozłączne i dzielą ze sobą wszystkie najważniejsze momenty życia. Pewnego dnia Laura zapada na ciężką chorobę i wkrótce potem umiera. Claire popada w depresję. Chcąc sobie poradzić ze stratą, zaczyna pomagać Davidowi – mężowi przyjaciółki, który samotnie wychowuje niemowlę. Kobieta nie wie jednak, że mężczyzna ukrywa przed światem mroczny sekret. Podczas niezapowiedzianej wizyty w domu Laury i Davida, Claire natyka się na tajemniczą Virginię. Nowa dziewczyna ma na sobie ubrania Laury, a w jej twarzy jest coś niepokojąco znajomego.

http://www.filmweb.pl/video/zwiastun/nr+1+%28polski%29-36055

Czytaj więcej

Przyjaciele kina Pionier

 • Przyjaciele kina Pionier
 • Przyjaciele kina Pionier
 • Przyjaciele kina Pionier
 • Przyjaciele kina Pionier
 • Przyjaciele kina Pionier: Kino solo
Do góry