W Piwnicy

W Piwnicy

Piwnica to miejsce owiane tajemnicą. Nie wiadomo, co można tam znaleźć. W Austrii piwnica to sfera prywatna – przestrzeń, w której spędza się dużo wolnego czasu. Wielu Austriaków to właśnie w piwnicy przebywa dłużej niż we własnym salonie, który zazwyczaj zrobiony jest tylko na pokaz. Piwnica jest lustrem ich duszy i to tu właśnie ich prawdziwe potrzeby, hobby, pasje i obsesje znajdują w końcu swoje ujście. Piwnica to w naszej podświadomości miejsce ciemności, strachu – siedlisko ludzkiej otchłani. Ale to, co Austriacy robią w swoich piwnicach mówi o nich znacznie więcej niż ktokolwiek mógłby przypuszczać…

Zobacz zwiastun:

http://www.filmweb.pl/video/zwiastun/nr+1-34352

Czytaj więcej

Intruz

Intruz

John wychodzi z poprawczaka pragnąc rozpocząć życie na nowo. Niestety w lokalnej społeczności, do której powraca, jego zbrodnia nie została ani zapomniana, ani wybaczona. Jego powrót wyzwala we wszystkich to, co najgorsze, atmosfera linczu wokół niego narasta. John czuje się opuszczony przez dawnych przyjaciół oraz tych, których kocha i zaczyna tracić nadzieję. Opanowuje go ta sama agresja, która niegdyś wtrąciła go do więzienia. John nie potrafiąc zostawić przeszłości za sobą, postanawia się z nią zmierzyć.

 

Zobacz zwiastun:

https://www.youtube.com/watch?v=VQcduzCFE2A

Czytaj więcej

Panna Julia

Panna Julia

"Panna Julia" to historia znudzonej arystokratki Julie (Jessica Chastain), która stara się nakłonić lokaja swojego ojca (w roli lokaja Colin Farrell) do tego, by ją uwiódł. Za reżyserię filmu odpowiada wybitna aktorka Liv Ullmann, znana z takich filmów, jak "Szepty i krzyki" czy "Persona". "Panna Julia" nie jest jednak jej pierwszą reżyserską próbą, nakręciła bowiem między innymi "Intymne zwierzenia" i "Wiarołomnych".

Zobacz zwiastun

https://www.youtube.com/watch?v=oZ0jTzqC_f8

Czytaj więcej

Chemia

Chemia

Inspirowana prawdziwymi wydarzeniami opowieść o niezwykłej miłości dwójki młodych ludzi balansujących na granicy życia i śmierci, miłości i szaleństwa. To opowieść o niezwykłym uczuciu, dojrzewaniu i poszukiwaniu własnej tożsamości. O miłości silniejszej niż strach. O tym, że warto kochać tak, jakby jutra miało nie być. Film powstał na kanwie wydarzeń z życia Magdy Prokopowicz – założycielki Fundacji Rak'n'Roll.

Zobacz zwiastun:

https://www.youtube.com/watch?v=ccj_umI958w

Czytaj więcej

Młodość

Młodość

Fred i Mick, przyjaciele którzy niebawem przekroczą próg osiemdziesięciu lat, wyjeżdżają do hotelu pod Alpami, gdzie wspominają swoją przeszłość. Ich odpoczynek zostaje nagle przerwany nadejściem wiadomości od królowej Elżbiety.

 

Zobacz zwiastun: 

https://www.youtube.com/watch?v=ljdKJnAQsjw

Czytaj więcej

Przyjaciele kina Pionier

  • Przyjaciele kina Pionier
  • Przyjaciele kina Pionier
  • Przyjaciele kina Pionier
  • Przyjaciele kina Pionier
  • Przyjaciele kina Pionier: Kino solo
  • Przyjaciele kina Pionier: Kino solo
Do góry