Przełamując fale

Przełamując fale

Historia młodej i wrażliwej Bess, która wychodzi za mąż za doświadczonego mężczyznę. Wkrótce Jan wyjeżdża do pracy na platformie wiertniczej na Morzu Północnym. Wierna, lecz bardzo samotna Bess modli się o jak najszybszy powrót ukochanego. Tymczasem na platformie dochodzi do groźnego wypadku i Jan powraca do domu sparaliżowany. Bess spełnia wszystkie jego zachcianki, nawet te niedorzeczne i coraz bardziej szalone. Pewnego dnia Jan oznajmia żonie, że powinna wrócić do normalnego życia, kochać się z innymi mężczyznami i opowiadać mu o swoich doznaniach... Film został nagrodzony Złotym Globem, Cezarem i Złotą Palmą, otrzymał także nominację do Oscara.

Zobacz zwiastun:

https://www.youtube.com/watch?v=0XSmOq2315c

Czytaj więcej

Minionki

Minionki

Film zabierze nas w przeszłość, dzięki czemu poznamy historię Minionków - od zarania dziejów do czasu, gdy w ich życiu pojawił się Gru. Minionki zawsze potrzebowały złego przywódcy, służyły już T. Rexowi, Czyngis-chanowi, Napoleonowi, a nawet hrabiemu Drakuli, tyle tylko, że… wszystkich ich przypadkowo zgładziły. Teraz, kiedy nie mają komu służyć, są pogrążone w rozpaczy. Minionki Kevin, Bob i Stuart desperacko poszukując zła, przemierzają cały świat. Po drodze detronizują królową Elżbietę II i wplątują się w najdziwniejsze przygody. Na Florydzie, podczas tajemnej konwencji złoczyńców poznają Scarlett Overkill (w wersji oryginalnej głosu użyczyła jej Sandra Bullock), pierwszy w historii tak czarny kobiecy charakter. W niej cała nadzieja. 

https://www.youtube.com/watch?v=Ca-LK_w7BXI

Czytaj więcej

Wakacje na 6

Wakacje na 6

Od 11 lipca w każdą wakacyjną sobotę i niedzielę w kinie Pionier1907 pokazywać będziemy zestawy Filmów dla dzieci starszych (9+) i młodszych ze Studia Orange!

Cena biletu dla wszystkich widzów - 6 zł !

 

01.08..2015 – 02.08.2015

Sala Czerwona – godz. 12:25 – Zestaw pt. "MAŁE CO NIECO, W TLE Z HECĄ"

Czas trwania zestawu: 65 min., dla dzieci w wieku 4+

 1. Janosik i królowa pszczół.

 2. Andzia: Knedlikowe święto w Pradze.

 3. Król Maciuś Pierwszy: Wielka uczta.

 4. Tata lew: Jajko.

 5. Pan Toti i stary garnek.

 6. Andzia: Krzywa wieża w Pizie.

Bohaterowie zestawu bajek „Małe co nieco, w tle z hecą” zabiorą was w kulinarną podróż z przygodami! Janosik przekona się, jak ciężko pracują pszczoły, by wyprodukować miód, a Andzia i Król Maciuś Pierwszy wybiorą się na wielką ucztę... Co by tu przygotować, żeby wszystkim smakowało?

Sala Kiniarnia – godz. 14:20 – Zestaw pt. "AFERKI PSIEJ SFERKI”

Czas trwania zestawu: 65 min., dla dzieci w wieku 9+

 1. Kundle i reszta: Afera kiełbaski Cumberland.

 2. Rodzina Piratów: Stres pourazowy.

 3. Tygryskowa kaczka: Zgubiona tygryskowa kaczka.

Zestaw bajek „Aferki psiej sferki” to zbiór tarapatów, w jakie wpadli nasi bohaterowie! Kradzież kiełbaski, zmiana pracy pirata na listonosza i zaspanie do szkoły... To wszystko przytrafi się Julesowi, piratowi Wiktorowi i Hannesowi już w najbliższy weekend na ekranie Kina Pionier!

 

Czytaj więcej

Z dala od zgiełku

Z dala od zgiełku

Anglia, połowa XIX stulecia. Młoda i piękna Bathsheba Everdene dziedziczy wielką farmę, postanawia walczyć o jej utrzymanie i swą niezależność w świecie zdominowanym przez mężczyzn. Trzech z nich rywalizuje o jej względy, co prowadzi do nieuchronnego konfliktu.

http://www.filmweb.pl/video/zwiastun/nr+2+%28polski%29-35480

Czytaj więcej

W rytmie marzeń

W rytmie marzeń

Przedmieścia Lipska, tuż po upadku muru berlińskiego. Rico, Daniel, Paul i Mark, do niedawna pionierzy z czerwonymi chustami na szyi, dorastają wśród zawirowań na nowo połączonego państwa. Wczorajsze zasady już nie obowiązują. Chłopcy zamieniają noc w dzień, a ulice – w plac zabaw. Nikt ich nie kontroluje, kradną samochody, eksperymentują z narkotykami i seksem. Otwierają własną dyskotekę, którą wkrótce oblegają neonaziści. Wszystko jest płynne i w stanie rozkładu, a ludzie żyją  marzeniami. Rico pragnie zrobić karierę boksera, a Daniel – przeżyć wielki romans z Little Star, najpiękniejszą dziewczyną jaką Lipsk kiedykolwiek widział…

Zobacz zwiastun 

https://www.youtube.com/watch?v=FBc2oQD7qqY

Czytaj więcej

Amy

Amy

Dokumentalna opowieść o zmarłej w 2011 roku w wieku 27 lat brytyjskiej wokalistce Amy Winehouse. Historia dziewczyny obdarzonej fenomenalnym talentem, która w bardzo krótkim czasie stała się światową gwiazdą. Film zrealizowany z nieznanych do tej pory materiałów archiwalnych, z bardzo bliska pokazujący jej zawrotną karierę, presję globalnego sukcesu, potrzebę ryzykownego życia i trudne związki z mężczyznami. 

https://www.youtube.com/watch?v=wAoJVQ5qQQA

BILETY JUŻ W SPRZEDAŻY ! 

Czytaj więcej

Manglehorn

Manglehorn

Angelo Manglehorn (Al Pacino) nigdy nie pogodził się z utratą kobiety, która była miłością jego życia. Żyje samotnie, pogrążony we wspomnieniach, większą bliskość czując do swojego kota niż do ludzi, których spotyka na co dzień. Przed laty sprowadził się do małego miasteczka, gdzie niewielu mieszkańców zna tajemnice z jego przeszłości. Jedyne osoby, z którymi utrzymuje sporadyczne kontakty, to zajęty karierą syn (Chris Messina) oraz zamieszany w podejrzane interesy dawny uczeń (twórca „Spring Breakers” Harmony Korine). 
Raz w tygodniu Manglehorn celebruje swój mały rytuał: odwiedza lokalny bank, w którym pracuje intrygująca go kobieta (nagrodzona Oscarem za rolę w „Fortepianie” Holly Hunter). Para samotników nawiązuje nić porozumienia, ale gdy dzielący ich dystans zacznie maleć, Manglehorn niespodziewanie znajdzie się na emocjonalnym rozdrożu. Będzie zmuszony dokonać wyboru między bezpiecznym życiem w cieniu przeszłości, a nieznanym, które może przynieść każdy nowy dzień.

Czytaj więcej

Przyjaciele kina Pionier

 • Przyjaciele kina Pionier
 • Przyjaciele kina Pionier
 • Przyjaciele kina Pionier
 • Przyjaciele kina Pionier
 • Przyjaciele kina Pionier: Kino solo
Do góry